Triduum Paschalne jest najważniejszą częścią roku liturgicznego. Męka, Śmierć, Zmartwychwstanie Chrystusa – na tym Triduum buduje się całe chrześcijaństwo.
Czeka nas czas świętej liturgii – zanurzenia się w najbardziej intymnym misterium Kościoła – Bez uczestnictwa w liturgii Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty nie jesteśmy w stanie zrozumieć czym jest chrześcijaństwo, czym jest w swej istocie Kościół Jezusa Chrystusa.
Przyjdź, przeżyj Paschę w naszej parafialnej wspólnocie. Święta Liturgia rozpoczyna się zawsze po zachodzie słońca o godz. 19:00

 

 

 

 

 

Program Świętego Triduum

 

 

 

 

 

– W WIELKI CZWARTEK o godz. 19.00 MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ z ceremonią umycia nóg. Bezpośrednio po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji – do CIEMNICY. W nocy z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek i przez cały Wielki Piątek zapraszamy do czuwania przy naszym Panu.

 

 

 

 

 

– WIELKI PIĄTEK to DZIEŃ NAJŚWIĘTSZEJ MĘKI I ŚMIERCI CHRYSTUSA. Jedyny dzień, w którym nie sprawuje się Mszy św..   O godz. 9.00 rano, dla wszystkich chętnych, rozpocznie się   Droga Krzyżowa do Sanktuarium w  Powsinie. Natomiast o godz. 17.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w naszej nowej świątyni.

 

 

 

 

 

W WIELKI PIĄTEK O GODZ. 19.00 ROZPOCZNIE SIĘ LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ. Ofiary złożone podczas adoracji I ucałowania Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje post ścisły, wstrzymujemy się od pokarmów mięsnych i spożywamy jeden posiłek do syta. Na rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie  modlitwy pierwszego dnia  Nowenny do Miłosierdzia Bożego.

 

 

 

 

 

– W WIELKĄ SOBOTĘ, LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się  o godz. 19.00 poświęceniem ognia na placu kościelnym. Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, które będą potrzebne do obrzędu odnowienia Obietnic Chrztu Świętego. Przez cały dzień od godz. 8.00 do 17.00 kapłani będą błogosławić pokarmy na świąteczne stoły.