W związku z kolejnymi ograniczeniami, wynikającymi ze stanu epidemii, zmuszeni jesteśmy do wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu naszego kościoła i klasztoru. Prosimy o ich zrozumienie oraz uszanowanie.

  • Od dzisiejszego (25 III) popołudnia Eucharystia sprawowana będzie bez udziału wiernych. Na każdą Mszę św. przychodziło znacznie więcej niż 5 osób. Podobnie było również dziś rano, przez co jedni mogli pozostać, przed innymi należało zamknąć drzwi kościoła. Nie jesteśmy w stanie przeprowadzić selekcji i decydować kto może uczestniczyć w liturgii, a kto nie.
  • Kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu pozostaje przez cały dzień otwarta dla wiernych. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy. W myśl nowowprowadzonych zasad spacery pojedynczych osób są nadal dozwolone, zapraszamy do nawiedzenia Pana Jezusa w ich czasie.
  • Pozostajemy do dyspozycji tych, którzy pragną skorzystać z sakramentu pokuty. W kościele spowiadać będziemy codziennie, w godzinach 17:00 – 18:00.  Ci, którzy w podanych godzinach nie mogą przyjść do kościoła, będą mogli przez cały dzień poprosić o spowiedź indywidualnie, dzwoniąc domofonem do furty klasztornej.

Prosimy do nie uleganie emocjom i rozsądne podejście do ww. ograniczeń. Sprawdzianem naszej wiary i miłości o Eucharystii w tym trudnym czasie będzie gorliwa modlitwa w domu i nasza tęsknota za Mszą świętą. Tylko zastosowanie się do obostrzeń może sprawić, że jak najprędzej będziemy cieszyć się znów pełnymi wiernych kościołami.