Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła – 09.07.2017

 

  1. Celebrujemy dziś przeniesioną z 8 lipca uroczystość św. Jana z Dukli, bernardyńskiego zakonnika, patrona naszej nowej świątyni. Suma odpustowa i uroczysta procesja z relikwiami Świętego odbędzie się (odbyła się) o godz. 13.00. Dziękujemy Bogu za tego skutecznego orędownika i przyzywamy Jego opieki nad wspólnotą naszej parafii i każdym z nas. Wdzięczną myślą ogarniamy także tych wszystkich, którzy swoją pracą i ofiarnością  przyczynili się do powstania naszego nowego kościoła.

 

  1. W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek – wspomnienie św. Weroniki Giuliani, we wtorek święto św. Benedykta, patrona Europy, w środę wspomnienie św. Brunona Bonifacego w Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę święto św. Bonawentury, naszego współbrata w zakonie, biskupa i doktora Kościoła.

 

  1. W najbliższą niedzielę odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca: o godz. 15.45 zmiana tajemnic różańcowych, o 16.00 Msza św., a po niej pobłogosławienie tajemnic i cząstka różańca.

 

  1. Przypominamy, że w lipcu, sierpniu i wrześniu Msza wieczorna w niedziele sprawowana jest o godz. 19.00.

 

  1. Wszystkim regenerującym siły i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Solenizantów i Jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci.

 

  1. W ostatnim czasie naszą wspólnotę parafialną pożegnali:

+ Zofia Łazarczyk, l. 89, z ul. Powsińskiej

+ Marcin Gładysz, l. 30, z ul. Idzikowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…