ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO FATIMY

Z OKAZJI 100 ROCZNICY OBJAWIEŃ MATKI BOŻEJ

16-27.05.2017

WARSZAWA – STRASBURG – LOURDES – AVILA – FATIMA –

SALAMANCA – LLORET DE MAR – AVINION – LA SALETTE – DREZNO

– WARSZAWA

Dzień 1 – 16.05 wtorek

image001
Msza św.. Wyjazd z Warszawy godz 01:00, kierujemy się do Strasburga leżącego w północno – wschodniej Francji, nad rzeką Ren. Miasto „ tysiąca kościołów ” W trakcie spaceru zobaczymy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Stare Miasto, piękną Katedrę Notre Dame z wciąż działającym zegarem astronomicznym, oraz znane na całym świecie budynki Parlamentu Europejskiego. Następnie udajemy się na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

 

Dzień 2 – 17.05 środa

Msza św.. Po śniadaniu przejazd do Lourdes –to niewielkie miasteczko leżące u stóp Pirenejów, słynące z objawienia Matki Bożej, należy do jednych z najpiękniejszych francuskich zakątków. W godzinach wieczornych zakwaterowanie i obiadokolacja.
Dzień 3 – 18.05 Czwartek
image003
Msza św.. Śniadanie, po którym odwiedzimy miejsca związane ze Św. Bernadettą w tym m. in.: Bazylika Różańca Świętego, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Krypta i Grota Objawień. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Powrót do miejsca zakwaterowania i obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji ze świecami.

Dzień 4 – 19.05 piątek

Msza św.. Po śniadaniu wyjedziemy do Avila,- miasta, w którym urodziła się św. Teresa. Tu wstąpiła do klasztoru. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji czas wolny.

Dzień 5 – 12.05 sobota

image005

Msza św. Po śniadaniu, do godzin południowych zwiedzimy Avile, po czym udamy się do Fatimy, miejsca objawień, podczas których Matka Boska
przekazała dzieciom trzy Tajemnice Fatimskie. Wieczorem po zakwaterowaniu i obiadokolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.


Dzień 6 – 21.05 niedziela

image007

Msza św.. Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego-kaplica Objawień, stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Bożej Różańcowej, Kościół Nowy- Świętej Trójcy. Następnie zwiedzanie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos, miejsca objawień Anioła Portugalii. Obiadokolacja a następnie udział w nabożeństwie różańcowym i procesji.

Dzień 7 – 22.05 poniedziałek

Msza św.. Po śniadaniu czas wolny do godzin południowych. Obiad. Następnie ruszamy w długą drogę do Lloret de Mar, miasta na Costa Brava(nocny przejazd) Po drodze zatrzymamy się w Salamance gdzie zobaczymy ostatnią gotycką katedrę w Hiszpanii

Dzień 8 – 23.05 wtorek

Msza św.. Rano po przyjeździe do Lloret de Mar, Zakwaterowanie, czas wolny. Obiadokolacja

Dzień 9 – 24.05 środa

Msza św.. Po śniadaniu wyjazd do La Salette położonego wysoko w Alpach Francuskich. Miejsce to znane jest z objawień „Pięknej Pani” – Matki Bożej, która ukazała się 1846 r. dwojgu pastuszkom. Po drodze zatrzymamy się w Avignon gdzie zobaczymy Katedra Notre Dame oraz Ogrody Papieskie. Wieczorem Zakwaterowanie i obiadokolacja.(nocleg w La Salette)

Dzień 10 – 25.05 czwartek

image009

Msza św..Po śniadaniu czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. W godzinach wieczornych wyruszamy w drogę powrotną (nocny przejazd), zatrzymamy się w okolicach Drezna.

Dzień 11 – 26.05 piątek

Msza św.. W godzinach popołudniowych zakwaterowanie, obiadokolacja i czas wolny.

Dzień 12 – 27.05 sobota

Msza św.. Po śniadaniu jedziemy do centrum Drezna – zwiedzanie. Następnie ruszamy do Polski. Po drodze obiad. Zakończenie pielgrzymki w Warszawie w godzinach wieczornych .

KOSZT 12 DNIOWEJ PIELGRZYMKI 1500 ZŁ + 510 EURO

KUL-TUR