We wrześniu br. w naszej parafii organizowana jest dziesięciodniowa pielgrzymka szlakiem francuskich sanktuariów. Termin pielgrzymki: 10.09 – 19.09. Szczegółowych informacji udziela i zapisów dokonuje br. Symplicjusz. poniżej podajemy program pielgrzymki:

Dzień 1: Wyjazd z Polski  10.09

O ustalonej godzinie spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd nastąpi wyjazd autokarem na pielgrzymkę. Całodniowy przejazd. Wieczorem przyjedziemy na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: Reims  11.09

Rano, po śniadaniu, udamy się w dalszą drogę do Francji. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Reims, miasta koronacyjnego królów francuskich. Zobaczymy jedną z najwspanialszych katedr gotyckich. W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu w okolicy Paryża, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Paryż  12.09

Rano śniadanie. Następnie przejedziemy do Paryża – stolicy Francji. Weźmiemy udział we Mszy św. w kaplicy Cudownego Medalika przy Rue de Bac. Po południu zwiedzimy wyspę Cite, zobaczymy katedrę Notre-Dame, zobaczymy Wieżę Eiffla oraz Dzielnicę Łacińską. Obiadokolacja. Wieczorem rejs po Sekwanie. Powrót na nocleg.

Dzień 4: Nevers, Rocamadour  13.09

Rano po śniadaniu wyjedziemy do Nevers, w którym spędziła część swojego życia Św. Bernadetta. Zobaczymy muzeum

i grotę. Następnie udamy się do Rocamadour, miasteczka położonego przepięknie pośród majestatycznych skał, jednego z najważniejszych na Szlaku Św. Jakuba. Nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny, gdzie zgodnie z legendą założył swą pustelnię Św. Amadour. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.  

Dzień 5: Lourdes  14.09

Śniadanie, po nim wyjazd w kierunku Lourdes – miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata. W godzinach popołudniowych zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem uczestnictwo

w nabożeństwie różańcowym ze świecami. Nocleg.

Dzień 6: Lourdes  15.09

Rano śniadanie, Msza święta. Całodzienny pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes. Pobyt w miejscu, gdzie ponad 160 lat temu objawiła się Św. Bernadecie Najświętsza Maryja Panna, która wzywając do pokuty i modlitwy, uczyniła to miejsce znakiem uzdrawiającej łaski Bożej. To niezwykłe miejsce objawień, w którym Bóg posługując się wodą ze źródła w grocie Massabielle, dokonuje wielu fizycznych i duchowych uzdrowień. Jest to niepowtarzalna okazja, aby podziękować za dar objawień Matki Bożej w Lourdes i prosić o łaskę zdrowia dla siebie i Najbliższych. W tym dniu przejdziemy Drogą Jubileuszową. Nawiedzimy kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona Św. Bernadetta, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną, Oratorium, w którym przystąpiła do I Komunii świętej. Ostatnim i najważniejszym punktem „Drogi” jest Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się św. Bernadecie i gdzie znajduje się źródło. Po południu Droga Krzyżowa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: Carcassonne, Avignon  16.09

Po śniadaniu przejedziemy do Carcassonne – spacer urokliwymi uliczkami tego średniowiecznego miasteczka. Dalej udamy się do Avignon. Zobaczymy słynny Pałac Papieski i Most ST Benezet (bez wejścia). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8: La Salette  17.09

Rano, po śniadaniu przejedziemy w kierunku La Salette, słynnego z sanktuarium Płaczącej Madonny, położonego na wysokości 1800 m n.p.m. w przepięknej alpejskiej scenerii. W godz. popołudniowych zakwaterowanie w hotelu, Msza św. Po niej będziemy uczestniczyć w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 9: Ars  18.09

W godzinach rannych po śniadaniu, wyruszymy do Ars, miasta związanego z posługą kapłańską „biednego proboszcza” czyli św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godzin dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebanię niezmienioną od czasów jego posługi. Następnie wyjedziemy w drogę powrotną do Polski. Przejazd nocny autokarem.

Dzień 10: Powrót do Polski  19.09

W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Polski.

CENA: 3290 pln / os

Kalkulacja cenowa na grupę 46 osób

CENA ZAWIERA:

•             Przejazd autokarem (wyposażonym w: klimatyzację, wc, rozkładane fotele, barek – płatny we własnym zakresie, video/dvd);

•             8 noclegów w hotelach 2/3* *** (pokoje 2 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, pokoje 3-os tylko na zapytanie!)

•             Wyżywienie 2 razy dziennie:  8 śniadań, 8 obiadokolacji;

•             ubezpieczenie Signal Iduna: NNW (7 000 PLN) i KL (10 000 EUR); z uwzględnieniem chorób przewlekłych

•             opiekę doświadczonego pilota

•             podatek VAT;

•             program zwiedzania.

CENA NIE ZAWIERA: Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską, wjazdów do miast, słuchawek, rejsu statkiem, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, taks klimatycznych – około 95 Euro od osoby (płatne u pilota w autokarze); napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; świadczeń nie wymienionych w ofercie.

B.P. „ORLANDO TRAVEL” ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW

PROSIMY O ZABRANIE WAZNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI (DOWODU OSOBISTEGO LUB PASZPORTU)