Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Odbędzie się ona w dniach 16 – 25 kwietnia 2018 r. Wszelkie informacje można uzyskać u brata Ananiasza pisząc na adres mailowy: ananiasz_ofm@wp.pl

KAWALA  –  FILIPPI  – SALONIKI  – WERIA –  METEORY  – DELFY – ATENY – KORYNT – EPIDAUROS – NAFPLIO

 

dzień 1 – 16.04

O północy Wyjazd z Warszawy, przez Słowację, Węgry do Serbii na nocleg tranzytowy. W godzinach wieczornych zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja.

dzień 2 – 17.04

Rano po śniadaniu wyjeżdżamy w kierunku Grecji, przez Serbię i Macedonię. Po południu dotrzemy do  Kawali.  Miasto to,  było pierwszym miejscem na kontynencie europejskim gdzie św. Paweł postawił swoją stopę. Po spacerze, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja.

dzień 3 – 18.04

Po śniadaniu pojedziemy do Filippi,  pierwszego europejskiego miasta, w którym Ewangelię głosił św. Paweł,  oraz  ochrzcił pierwszą kobietę w Europie – Lidię. Tam zwiedzimy starożytne miejsca oraz weźmiemy udział we Mszy Świętej. Następnie udamy się na rejs statkiem na wyspę Athos. Po rejsie przejedziemy do Salonik. W godzinach wieczornych zakwaterowanie i obiadokolacja.

dzień 4 – 19.04

Po śniadaniu ruszymy  na zwiedzanie Salonik,  zobaczymy między innymi  bazylikę św. Demetriusza – największy kościół Grecji, słynną Białą Wieżę i Łuk Triumfalny. Następnie pojedziemy do Werii, czyli starożytnej Berei, gdzie św. Paweł ukrył się przed Żydami z Salonik. Wieczorem  dotrzemy do Kalambaka, tam obiadokolacja i nocleg.

dzień  5 – 20.04

Po śniadaniu udamy się  w kierunku Mateorów, będziemy zwiedzać  klasztory „zawieszone w chmurach”. Następnie pojedziemy do Delf  miejsca szczególnego dla Greków. Zobaczymy tu ruiny pogańskiego sanktuarium Apollina, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. Na koniec dnia udamy się do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

dzień 6 -21.04

Po śniadaniu ruszymy w drogę  do Aten, tam planujemy zwiedzanie stolicy. W godzinach wieczornych dotrzemy do hotelu  (zakwaterowanie i obiadokolacja).

dzień 7  – 22.04

Rano po śniadaniu  plażowanie. W godzinach wieczornych obiadokolacja i nocleg.

dzień 8  – 23.04

Po  śniadaniu pojedziemy do Koryntu – miejsca gdzie mieszkał i nauczał przez 18 miesięcy św. Paweł. Po drodze zatrzymamy się przy kanale Korynckim. Następnie udamy się do Epidaurosu, zwiedzanie starożytnego teatru akustycznego, zwiedzanie miasta Napflio, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z okupacji tureckiej. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

dzień 9 – 24.04

Śniadanie. Wyjazd w stronę Polski. Nocleg w Serbii.

dzień 10 – 25.05

Po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę:  Serbia, Węgry, Słowację do Polski.  Powrót do kraju  w późnych godzinach nocnych.

 Cena :     950 zł

                  510 euro

Cena obejmuje:

– przejazd klimatyzowanym luksusowym autokarem (tv, WC, barek)

– opieka duszpasterska

– opieka pilota

– ubezpieczenie

– 9 noclegów w hotelach

– 9 obiadokolacji oraz śniadań

– bilety wstępu oraz lokalnych  przewodników

– rejs statkiem