W październiku rozpoczął się XVI Synod Biskupów Kościoła Powszechnego. Przebiega on pod hasłem: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Wydarzenie to jest wyjątkowe ze względu na niespotykaną dotąd metodologię pracy. Po raz pierwszy obejmuje trzy fazy: lokalną, kontynentalną i powszechną. Synod ma nam uświadomić, że dzięki powołaniu wynikającemu z chrztu świętego, każdy z nas wezwany jest do aktywnego uczestnictwa w życiu Kościoła. 17 października, we wszystkich diecezjach świata, zaczął się etap diecezjalny synodu. Obecnie prace trwają także w naszej archidiecezji i naszej parafii. W jaki sposób

można się włączyć w prace synodu?

– W naszej parafii organizowane są spotkania konsultacyjne. Najbliższe ze spotkań odbędzie się w sobotę 15 stycznia, po Mszy Świętej wieczornej (ok. godziny 19.15) w auli.

– Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej. Formularze zostały wyłożone przy wyjściu z kościoła. Można je zabrać, przemyśleć, odpowiedzieć na postawione pytania, a następnie oddać w zakrystii, w kancelarii parafialnej lub do pudełka, które zostanie umieszczone na stoliku z prasą.

– Wszyscy módlmy się o dobry przebieg i Boże owoce synodu.