Kurs składa się z 4 spotkań odbywających się w 4 kolejne soboty miesiąca, w godz. 9.00-15.15. Jest prowadzony w małych grupach ze względu na wykorzystanie metody warsztatowej. Narzeczeni uczestniczą w wykładach, warsztatach i dialogu narzeczeńskim.  Jest również przewidziany czas na modlitwę.

Spotkania odbywają się wg Programu dla Narzeczonych RADOŚĆ i NADZIEJA.

  • W pierwszą sobotę – sesje warsztatowe: „Po co nam małżeństwo?” oraz „Czy my się znamy?”
  • W drugą sobotę – sesje warsztatowe: „Czy to ty?” oraz „Jak ja ciebie kocham?”
  • W trzecią sobotę – sesja warsztatowa: „Co dalej po ślubie?” oraz wykłady: „Odpowiedzialne rodzicielstwo”, „Prawne aspekty sakramentu małżeństwa”
  • W czwartą sobotę – sesja warsztatowa: „Dlaczego potrzebny nam Bóg?” oraz skupienie końcowe: „Życie łaską sakramentu małżeństwa”

Przed pierwszym spotkaniem i po każdym kolejnym narzeczeni realizują zadanie domowe.

zapisy dla PAR Z PARAFII: do 14 lutego

zapisy dla par spoza parafii: od 8 lutego

terminy spotkań:                   29 lutego oraz 7, 14, 21 marca 2020 (w godz. 9.00-15.15)
miejsce spotkań:        Sala przy kościele św. Jana z Dukli (wejście od ul. Bernardyńskiej)

Zgłoszenia są przyjmowane wyłącznie pod adresem e-mail: kursnbernardyni@gmail.com

Podręcznik – 30 zł.

Uwagi organizacyjne

  1. Ze względu na pracę metodą warsztatową w kursie mogą uczestniczyć wyłącznie PARY narzeczonych – nie ma możliwości udziału pojedynczych osób.
  2. Narzeczeni chętni do udziału w kursie wypełniają formularze zgłoszeniowe. Formularze wysyłamy po otrzymaniu zgłoszenia na adres kursnbernardyni@gmail.com
  3. Wypełnienie formularzy rezerwuje dla Państwa miejsce na kursie w naszej parafii.
  4. Do ukończenia kursu niezbędne jest 100% obecności obojga Narzeczonych. Jeśli praca lub inne zobowiązania nie dają Państwu pewności uczestnictwa w pełnych 4 spotkaniach, to prosimy o znalezienie innego kursu lepiej dostosowanego do Państwa grafiku.
  5. W ramach przygotowania do małżeństwa narzeczeni powinni wziąć udział w 3 spotkaniach w Poradni Rodzinnej. Spotkania te NIE ODBYWAJĄ SIĘ w ramach kursu przedmałżeńskiego. Należy się na nie zapisać dodatkowo. Zapisy do Poradni przy naszej parafii.
  6. Podczas spotkań uczestnicy mogą skorzystać z kawy, herbaty i ciastek. Udział w kursie nie ma wyznaczonej ceny. Na zakończenie można złożyć dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów organizacji kursu.

Kontakt

Zgłoszenia na kurs: kursnbernardyni@gmail.com